20 września minęła kolejna impreza organizowana przez nasze Stowarzyszenia w ramach XI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, w którym mięliśmy przyjemność wziąć udział. Tego dnia na odwiedzających czekało wiele atrakcji.

Już od 12 wszystkie dzieci mogły skorzystać z warsztatów, które zostały przygotowane specjalnie dla nich. Zajęcia zaczęliśmy od ćwiczeń, polegających na wypisaniu zasad zdrowego żywienia, piramidy żywienia i ruchu. Następnie została przedstawiona platforma Vibrafit, która wzbudziła szczególnie zainteresowanie chłopców. Jest ona bowiem bardzo dobra do wspomagania treningów. W między czasie dr Marta Borek od spraw żywienia sprawdzała prace i udzielała prywatnych porad.

Następnie dzieci korzystały z naszego Trikke, które równie dobrze wypełniło im czas zabawą. Dużym zaskoczeniem i niespodzianką było przybycie zawodników zespołu „Kosynierzy„, którzy trenują La Crosse. Przedstawili oni główne zasady tego sportu, pokazali sprzęt i poprowadzili przykładowe ćwiczenia. Ku naszemu zaskoczeniu ćwiczenia te cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród dziewcząt.

Po warsztatach wszyscy zainteresowani mogli udać się na wykład, który miał być dopełnieniem warsztatów od wiedzy teoretycznej. Tutaj zostały omówione wszystkie szczegółowe tematy dotyczące zdrowia i sportu.

Dodatkowo przez cały czas wszyscy mogli oglądać naszą wystawę prac dzieci, stoisko Nordic Walking.

Dziękujemy za udzieloną pomoc wszystkim wolontariuszom, osobom, firmom i Stowarzyszeniom współpracującym w realizacji tego projektu.

Kasia Moskal