3 sierpnia zakończyliśmy drugi i ostatni turnus półkolonii dla dzieci i młodzieży z wrocławskich szkół. Temu tygodniowi towarzyszyły liczne atrakcje, które odbyły się dzięki pomocy naszym wolontariuszy.

Przez te 7 dni uczestnicy poznawali nowe sporty i uczyli się aktywnie spędzać wolny czas. Już pierwszego dnia wszyscy mogli zwiedzić halę Gwardii Wrocław i na własnej skórze przekonać się, czym jest boks. Nawet najmniejsi chcieli zmierzyć się na ringu z przeciwnikiem. W kolejnych dniach odwiedzaliśmy ośrodek Gem, gdzie trenują piłkarki AZŚ Wrocław. To tutaj zmagaliśmy się z takimi sportami jak piłka nożna, koszykówka, piłka plażowa, tenis.

Dodatkowo dzieci mogły, nieraz po raz pierwszy, pojeździć na naszym trikke. Środowy dzień urozmaiciła wizyta w kręgielni. W codziennych rozgrywkach nie zabrakło również relaksu, jak wizyta w kinie. Dużą atrakcją dla dzieci okazał się jednodniowy trening przeprowadzony przez zawodników drużyny footballu amerykańskiego ” The Crew”.

Wszystkie te dni miały za zadanie przekonać dzieci do spędzania czasu ze sportem i oderwanie ich od codzienności przy komputerach. Mamy nadzieję, iż wszystkie dzieci dobrze się bawiły i będą chciały odwiedzać nas i brać udział w kolejnych akcjach.

Kasia Moskal