Wakacje to czas, kiedy odpoczywamy od zajęć i szkoły. Aby urozmaicić najmłodszym czas wolny zapraszamy na organizowane przez nasze Stowarzyszenie półkolonie w ramach akcji „Lato w mieście”.

 

Przygotowaliśmy dwa turnusy zajęć, pierwszy będzie dla osób, które chciałyby dowiedzieć się coś więcej o baseball-u, natomiast w czasie drugiego turnusu dzieci będą miały okazje zapoznać się z różnymi sportami. Szczegółowy opis półkolonii poniżej.

Tydzień z baseballem

Będzie to pierwsza propozycja na lato, „Tydzień z baseballem” trwać będzie od 21 do 27 lipca. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z wrocławskiego klubu Baseball Wrocław. Każdego dnia będziemy się spotykać w godzinach od 11 do 16, koszt siedmio dniowego turnusu wynosi 20 zł (w ramach tej kwoty zawiera się całodniowa opieka, ubezpieczenie, wyżywienie i atrakcje).

Pierwszego dnia wszyscy obozowicze zostaną zapoznani z półautomatycznym defibrylatora AED, który posiada nasze Stowarzyszenie. Dzieci poznają zasadę działania i zostaną przeszkolone z zasad udzielania pierwszej pomocy. Następnie poznają podstawowe zasady gry. Dodatkowo po krótkiej rozgrzewce nauczą się rzutu piłką i obrony. W kolejnych dniach dzieci będą odbijać ze „stojaka”, który służy do profesjonalnego treningu. Drugiego dnia po rozgrzewce i rzutach w parach (co będzie towarzyszyć małym sportowcom każdego dnia), przystąpimy do gry w ataku i prowizorycznego meczu. Mamy nadzieję, że już w tym momencie nasi instruktorzy dostrzegą prawdziwe talenty, które będą mogły w przyszłym roku zaistnieć w ich drużynie młodzików. W trzecim dniu do treningu zostanie dołączona nauka miotania (strefa strike´u). Tego dnia odbędzie się już bardziej profesjonalny mecz – odbijanie z narzutu miotacza. Czwartego dnia dołączona zostanie nauka odbijania – skrót i kontakt. Oczywiście również tego dnia nie zabraknie meczu, który będzie dla obozowiczów zarówno prawdziwą szkołą baseballu, jak i niezapomnianą zabawą. Piątego dnia wprowadzone zostaną dwie kolejne gry. Będą to mianowicie Infield Play – gra w kwadracie, łapanie piłek po ziemi i odrzucanie na bazę oraz Outfield Play – gra na zapolu, łapanie piłek z góry i odrzucanie na dom. Następnie oczywiście jak każdego dnia nowo zdobyte zdolności będzie można wykorzystać i przećwiczyć podczas meczu. Szóstego dnia odbędzie się Homerun derby i Allstar game z nagrodami. Siódmego dnia wszyscy razem zwiedzimy profesjonalne boisko baseballowe.

Tydzień na sportowo

Drugą propozycją tego lata będzie tydzień z wrocławskim sportem i naszym Stowarzyszeniem. Dla wszystkich, dla których tydzień z Baseballem to za mało, proponujemy drugi turnus w dniach 28 lipca do 3 sierpnia. Zajęcie odbywać się będą w godzinach od 10 do 16. Podobnie jak przy poprzednim turnusie koszt tygodniowej zabawy dla najmłodszych wynosi 20 zł.

W tym okresie podobnie jak w czasie pierwszego turnusu dzieci zapoznają się z półautomatycznym defibrylatorem AED, który posiada nasze Stowarzyszenie. Dzieci poznają zasadę działania i zostaną przeszkolone z zasad udzielania pierwszej pomocy. W kolejnych dniach dzieci będą mogli skorzystać z trikke i nordic walking, które na co dzień proponuje nasza organizacja. W tym tygodniu odwiedzimy wrocławskiego kluby sportowe. W miarę możliwości będziemy mieli do zaoferowania trening piłki nożnej, futbolu amerykańskiego, siatkówki, la crose, baseballu. Podczas tego tygodnia zorganizowane zostanie jedno wyjście kulturalne. Każdego dnia będzie odbywać się dla zainteresowanych jedna godzina nauki języka angielskiego bądź portugalskiego, w zależności od zainteresowania. Języków będzie uczył nasz praktykant, który przybył do Polski, aby zaznajomić ludzi z kulturą swojego kraju – Portugalia. Nie zapominamy oczywiście o najmłodszych, dla nich proponujemy konkurs plastyczny, prace we wrześniu będą opublikowane podczas wystawy w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Zapowiada się ciekawa zabawa, a to dopiero początek. Dla wszystkich obozowiczów czekają nie lada atrakcje.

Zapraszamy wszystkie dzieci, zarówno chłopców jak i dziewczynki. Mamy nadzieję, że podczas dwóch tygodni ze sportem odkryte zostaną nowe talenty, które zasilą wrocławskie zespoły.

Czekamy na was! Swoje pociechy możecie zapisywać na półkolonie z FAN-em do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona, więc proszę nie czekać na ostatnią chwilę. Więcej informacji o półkoloniach będzie na bieżąco aktualizowana na naszej stronie internetowej: www.fan.org.pl. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać mailowo biuro@fan.org.pl lub telefonicznie 501 158 201 (w przypadku maili prosimy o zaznaczanie, którego turnusu dotyczy zgłoszenie).

Kasia Moskal/Marcin Spitalniak/Michał Haraśny