Strużki potu oblewają skronie. Wykrzywiony grymas bólu, zmęczenia i niemocy rysuje się wyraźnie na twarzach współtowarzyszy. Każdy kolejny kilometr to wbijanie szpil w skatowane ciało. Czujesz totalną niemoc i odrętwienie…. I koniec. META. I ten uśmiech i radość pamiętać będziesz do końca życia. Zapewniam!

To radość, do jakiej doświadczania chcemy was zaprosić. To radość, jaką daje wysiłek fizyczny, jaką daje przezwyciężanie własnych ograniczeń, przesuwanie o kilometry dalej granicy własnej wytrzymałości. To radość, jaką dają przyjaciele, w których zmęczone, ale przenikliwie szczęśliwe oczy przyjdzie wam spojrzeć, gdy przybijecie sobie piątkę na mecie. Ot tak, puentując kapitalną przygodę. Bo właśnie zdobyliście swój Everest.

Jest was czworo, macie ten sam cel – dotrzeć do mety. Zadanie nie jest łatwe, ale nie niemożliwe. Bite 100 km w 16 godzin. Rowerem, pieszo, kajakiem i na tratwach. To magiczny dystans.

Szarpanina to drugi tegoroczny rajd z cyklu NONSTOP ADVENTURE ZHP. Po atrakcjach Góry Ślęży teren nieco się wypłaszczy – z pewnością przyspieszycie, na rowerach prędkość średnia wzrośnie, a i na trekkingu przyjdzie wam mocno pobiegać. Areną zmagań kolejnego rajdu będą okolice Bełchatowa – tzw. wysoczczyzna Bełchatowska. Tereny te są silnie urozmaicone – sporo w nich delikatnie pagórkowatych lasów, kanałów, kanalików, rzeczułek, zbiorniczków, a wszystko to w okolicach największej w Europie kopalni odkrywkowej i równie wielkiej Elektrowni. Zresztą osobiście przyjdzie wam poznać mocno wybijający się element krajobrazu stworzony przez maszyny. Co to takiego? Niespodzianka. Zaręczam – duża niespodzianka.

Na wasze zgłoszenia czekamy do 25 maja. Na najlepszych czekają nagrody.

I wierzcie mi, powiecie potem „było warto”! Do zobaczenia 6 czerwca w Bełchatowie.

Szczegóły na stronie: www.szarpanina.nonstop.podgore.pl.

Ola Drewniakowska