W sobotę 17 maja odbył się odstatni z czterech zaplanowanych wyjazdów Nordic Walking FAN Tour. Wyjazdy były jedno i dwu dniowe. Cieszyły się sporym zainteresowaniem, ale nadszedł ich koniec.

 

Ostatni z zaplanowanych wyjazdów odbył się do Szklarskiej Poręby. Członkowie grupy Nordic Walking FAN Team postanowili pokonać kolejne kilometry. Swoją przygodę rozpoczęliśmy o 7 rano. Nawet tak wczesne pora nie odstraszyła miłośników nordyckiego chodu. Pierwotną trasą, która była obrana za nasz cel, była nie męcząca trasa spacerowa, prowadząca cały czas wygodną drogą początkowo przez osadę Marysin, potem przez zwarte lasy dolnoreglowe. Przy drodze mogliśmy podziwiać kilka interesujących grup skalnych (Koniki, Sokolik). Początkowo długość spaceru przewidziana była na 9,5 km, jednak w połowie cała grupa stwierdziła, iż całość wydłużamy minimum dwukrotnie, ponieważ do domu nikomu się nie spieszyło.

Całej wyprawie sprzyjała słoneczna pogoda. Dzięki temu mogliśmy doskonalić technikę Nordic Walking, a przy okazji dobrze się bawić. Spacer w okolicach Szklarskiej nie mógł się odbyć również bez wizyty przy minimum jednym z wodospadów. My widzieliśmy dwa (pierwszy mniejszy) no i drugi jeden z obowiązkowych punktów wycieczek – wodospad Szklarki. Następnie wróciliśmy na parking zapakowaliśmy sprzęt i ruszyliśmy w drogę powrotną.

Mamy nadzieję, iż wszyscy uczestnicy będą wspominać wyjazd z uśmiechem na twarzy i będą uczestniczyć w kolejnych, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Kasia Moskal