Już po raz trzeci nasze Stowarzyszenie włącza się w organizację Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. XI edycja odbywa się pod hasłem: Poszerzaj horyzonty – podróż po świecie nauki.

Trwają intensywne przygotowania programu XI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, imprezy organizowanej przez wrocławskie środowisko akademickie i artystyczne. Tegorocznej edycji, która we Wrocławiu odbędzie się w dniach 18 – 24 września 2008, przyświecać będzie hasło: „Poszerzaj horyzonty – podróż po świecie nauki”. Ster nad przedsięwzięciem przejął prof. dr hab. Adam Jezierski z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

My przygotowujemy trzy propozycje warsztaty, wystawę oraz prelekcję pod hasłem: Wpływ edukacji na styl życia i zdrowie człowieka.

Prelekcja dotyczyć będzie kilku kluczowych kwesti, między innymi:

Zdrowy sport – naukowe podłoże i przygotowanie do uprawiania sportu (jak należy właściwie to robić, aby pomóc sobie a nie zaszkodzić).

Zdrowe odżywianie – jak może wpłynąć na dobre samopoczucie, dobrą sprawność fizyczną i uprawianie sportu? Jak się zdrowo odżywiać?

– Jak myślenie i podłoże psychologiczne może wpłynąć na efektywność w sporcie i odnoszone korzyści zdrowotne?

– Sławni sportowcy będą opowiadać o ich sposobie na życie i porównywać to z normalnym życiem? Czy wyczynowe uprawianie sportu jest korzystne dla zdrowia? Jak na co dzień zadbać o kondycję?

Już niedługo założymy specjalną podstronę dotyczącą naszych planów i działań w ramach XI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa już teraz.

Marcin Spitalniak