12 kwietnia grupa Nordic Walking FAN Team ruszyła na kolejną wyprawę z kijkami w poszukiwaniu przygód. Tym razem odwiedziliśmy Stronie Śląskie, które zauroczyło nas swoim klimatem. Cała nasza grupa od razu po przyjeździe wyruszyła na Śnieżnik.

 

Podczas spaceru zaskoczyły nas warunki pogodowe, ponieważ nikt nie spodziewał się już śniegu. W wiosennym obuwiu, przemakalnych kurtkach szliśmy dalej. Najważniejsze jednak, że wszyscy prócz wysiłku fizycznego bardzo dobrze się bawili i żegnali się ze śniegiem w tym roku. Trasa była dość długa bo zaczeliśmy marsz u podóża Czarnej Góry, następnie udaliśmy się grzbietem gór do schroniska pod Śnieżnikiem. Powrót ze schroniska był bardzo długi ponieważ postanowiliśmy dojść do miejsca noclegu.

Drugiego dnia skorzystaliśmy z pobliskiego Centrum Kultury i Sportu. Mogliśmy skorzystać z basenu, sauny i jakuzzi. Po południu w drodze powrotnej odwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką i na tym wycieczkę zakończyliśmy

Mamy nadzieję, iż również tym razem wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu. Zapraszamy również na jednodniową wycieczkę do Szklarskiej Poręby, która odbędzie się 17 maja.

Kasia Moskal