Ponieważ celem Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN jest propagowanie sportu i zdrowego stylu życia, to postanowiliśmy przyłączyć się do kampanii Stowarzyszenia MANKO – Lokal Bez Papierosa.pl. Cała akcja ma na celu propagowanie miejsc wolnych od dymu nikotynowego oraz promowanie poszanowania praw osób niepalących.

 

W ramach współpracy lokali, które dbając o zdrowie swych klientów, wprowadzą zakaz palenia lub wydzielą zamknięte strefy dla palaczy, akcja ma na celu stworzenie sieci Lokali Bez Papierosa.

Dzięki temu możliwe będzie wprowadzenie odpowiedzialnej polityki antynikotynowej, Jest to doskonały sposób, by zapobiegać paleniu, możliwe będzie stworzenie sieci lokali, gdzie szanowane będzie zdrowie wszystkich ludzi. Poprzez oddzielenie osób palących, możliwe będzie pobudzenie osób niepalących do większej asertywności.

Kampania rozpoczęła się 11 marca w Sakana Sushi Bar, ale to dopiero początek, oczekujemy zwiększenia ilości lokali bez papierosa we Wrocławiu oraz przystąpienia do kampanii kolejnych miast Dolnego Śląska. Kampania zainicjowana rok temu w Krakowie, po etapie warszawskim i pomorskim, doczekała się swojej inauguracji na Dolnym Śląsku. Dziś możemy się już poszczycić magiczną liczbą 22 lokali wolnych od nikotyny.

Mamy nadzieję, iż cała akcja spowoduje zwiększenie wrażliwości ludzkiej i zmniejszeni nałogu, a co za tym idzie zwiększenie aktywności fizycznej.

Kasia Moskal