Staramy się Państwu pokazywać nowe sporty i zapraszać na mecze wrocławskich zespołów. 17 kwietnia odbędzię się pierwszy oficjalny mecz w Lacrosse, tą ciękawą dyscyplinę sportu w Polsce starają się upowszechnić młodzi ludzie między innymi z Wrocławia.

 

STICKS UP!!!

Określany mianem najszybszej gry na dwóch nogach oraz najszybciej rozwijającego się sportu w USA. Po raz pierwszy w Polsce…

LACROSSE – zobacz starcie najsilniejszych drużyn

Kosynierzy Wrocław vs Poznań Hussars

17 kwietnia 2008 (czwartek), godz 17:00 Stadion Piłkarski Sztabowa ul. Sztabowa 101, Wrocław

Mecz zostanie poprzedzony pięciodniowymi warsztatami lacrosse we Wrocławiu i Poznaniu prowadzonych przez trenerów z USA.

Zapraszamy serdecznie!!!!
Kosynierzy Wrocław

WWW.KOSYNIERZY.PL

——————-

Lacrosse – jedyny rdzennie amerykański sport wywodzących się z kultury Indian. Pierwsze wzmianki o grze pojawiły się już w XVII w. za pośrednictwem francuskich misjonarzy ale pewnym jest, że sama gra jest dużo starsza. Indiański lacrosse charakteryzował się dużą ilością przemocy i brutalności, a kontakt fizyczny między zawodnikami traktowany był jako nieodłączny element gry. Gra w lacrosse była głęboko zakorzeniona w kulturze Indian. Określali oni lacrosse mianem „młodszego brata wojny”. Zdarzało się bowiem, że zawodnicy ginęli w ferworze walki, gra była m.in. sposobem rozwiązywania sporów plemiennych i przygotowania do wojny.

Współczesny styl gry jest nadal bardzo fizyczny, ale dużo mniej w nim przemocy. To, co przyciąga fanów na stadiony to przede wszystkim finezja, dynamika i bardzo szybkie tempo. Zasady gry w lacrosse zawierają elementy koszykówki, futbolu amerykańskiego i hokeja na lodzie. Wyróżnia się dwie odmiany tej dyscypliny: box lacrosse i field lacrosse. Różnią się one liczbą graczy, rozmiarami boiska oraz niektórymi zasadami. Celem gry jest zdobycie większej ilości bramek. Zawodnicy posługują się specjalnymi kijami, podając między sobą gumowa piłkę, starają się ją umieścić w bramce przeciwnika. Wyposażeni są w kaski i komplet ochraniaczy, ponieważ dozwolone jest blokowanie ciałem i atakowanie przeciwnika z piłką przy pomocy kija.

Marcin Spitalniak