Miło nam poinformować, iż nasze Stowarzyszenie objeło patronat medialny nad Rajdem Przygodowym Góra Ślęża. Liczymy, iż nasi czytelnicy wezmą udział w tych zawodach, a nasz patronat przyczyni się do wzrostu zainteresowania tą imprezą.

26 kwietnia, w Sobótce i okolicach odbędzie się Rajd Przygodowy GÓRA ŚLĘŻA. To pierwsza impreza z Cyklu Rajdów Przygodowych NonStop Adventure ZHP 2008, multidyscyplinarnych zawodów długodystansowych.

Formuła:
.: zespoły – czteroosobowe z min.1 osobą odmiennej płci,
.: dystans – ok. 60 km,
.: limit czasu – 12 godzin,
.: dyscypliny – treking, rowery, kajaki, bieg na orientację.
.: zadania specjalne – wspinaczka, przeprawa przez rzekę, zjazd linowy,
.: rywalizacja non stop.

Trasa rajdu poprowadzona będzie na terenie Gminy Sobótka, w okolicach zalewu Mietkowskiego, wokoło i na górze Ślęża. W najciekawszych i najbardziej wymagających miejscach przygotowane zostaną zadania specjalne.

Zadaniem zespołów jest pokonanie całej trasy, wykonanie zadań specjalnych oraz jak najszybsze dotarcie do mety. Trasa wyznaczona jest w terenie w postaci punktów kontrolnych, a zespoły odnajdują je przy pomocy mapy.

Rajd Przygodowy Góra Ślęża to doskonała propozycja zarówno dla wszystkich chętnych spróbowania swoich sił w tym sporcie, jak i dla bardziej doświadczonych zawodników, ponieważ każdy ma szansę powalczyć na stosunkowo krótkiej trasie. Cykl 2008 został zaprojektowany tak, że każdy kolejny rajd będzie miał trochę dłuższą i trudniejszą trasę od poprzedniego. Nagrody są przewidziane zarówno dla zwycięzców pojedynczej imprezy, jak i całego cyklu.

Szczegółowe informacje na stronie www.nonstop.podgore.pl

Marcin Spitalniak