1 marca grupa Nordic Walking FAN Team wybrała się na swój pierwszy wyjazd w tym roku. Na początek postanowiliśmy odwiedzić Karpacz. Przygoda z kijami skusiła 32 osoby, których nie odstraszyły nawet złe warunki pogodowe.

 

Na miejsce dotarliśmy około godziny 10, po czym od razu postanowiliśmy wybrać się na spacer. Niestety silny wiatr i śnieg uniemożliwiły nam zdobycie Śnieżki. Dlatego też wybraliśmy inny cel – Samotnię. Zdobywanie szczytu okazało się jednak nie lada wyczynem. Przy bardzo złych warunkach pogodowych, nieustający wiatr i śnieżyca, udało nam się w końcu dotrzeć do schroniska. Tam, po krótkim ogrzaniu się i odpoczynku zdecydowaliśmy się na powrót. Wieczorem natomiast nastąpił upragniony odpoczynek.

Drugiego dnia warunki pogodowe pozwoliły nam jedynie na zwiedzanie Karpacza i okolic. Dlatego też ten dzień poświęciliśmy na odświeżenie naszych wspomnień z wycieczek w to miejsce z dzieciństwa.

Mamy nadzieję, iż spełniliśmy oczekiwania wszystkich uczestników i przekonaliśmy ich do kolejnych wyjazdów. Na następny wyjazd zapraszamy już 12 kwietnia 2008 roku do Stronia Śląskiego, gdzie również przewidziane będą duże atrakcje i niezapomniane wspomnienia.

Kasia Moskal