8 i 9 lutego odbyło się w Parku Grabiszyńskim szkolenie na instruktorów Nordic Walking. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli grupy Nordic Walking FAN Team. Celem spotkania było przygotowanie przyszłych instruktorów do nauczania technik tego sportu i przygotowanie do prowadzenia zajęć. Dzięki temu będziemy mogli przekazać nasz entuzjazm do Nordic Walking w profesjonalny sposób.

 

Sesja treningowa proponowana przez instruktorów powinna zawierać takie elementy jak rozgrzewka, część główna, ćwiczenia siłowe, relaks i rozciąganie. Aby trening był bezpieczny należy poświęcić trochę czasu na rozgrzewkę. Zapobiega to licznym kontuzjom, nasze mięśnie dzięki temu są rozgrzane i przygotowane do nadchodzącego wysiłku.

 

 

Oczywiście sama rozgrzewka nie musi być nudnym przymusem. Można ją urozmaicić o liczne gry i zabawy, które oprócz przygotowaniem do wysiłku, urozmaicają ćwiczenia i integrują całą grupę. Jest to też doskonała okazja do podnoszenia zdolności motorycznych. Część główna zawiera kilka stopni trudności, które powinien wybierać trener. Dzięki temu mamy pewność, że osiągniemy oczekiwane rezultaty. Po zasadniczej części można przystąpić do ćwiczeń siłowych, które mają nas na celu wzmocnić. Podobnie jak ważna była rozgrzewka, równie istotne jest rozciąganie na koniec treningu, które zredukuje czas regeneracji organizmu. 

 

Jest to dla nas kolejna możliwość poszerzania naszych umiejętności, a tym samym możliwość oferowania Państwu coraz to nowszych form aktywności. Mamy nadzieję, iż organizowane przez nas spacery, zarówno we Wrocławiu, jak i na wyjazdach, spełnią Państwa oczekiwania i zachęcą do dalszego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu razem z nami i kijkami.

Kasia Moskal