Ostatniego tygodnia ferii dzieci mogły odwiedzić nas w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy serię pokazów sportowych i seansów filmowych.

 

Już pierwszego dnia zaskoczyły nas tłumy dzieci. Po obejrzeniu bajek, mogły wziąć udział w sportowej części dnia. Z zafascynowaniem przyglądali się grupie The Freestyle Star, uczyli się nowych sztuczek piłkarskich. Bardzo dużym przeżyciem było dla nich niewątpliwie spotkanie z bokserami Gwardii Wrocław. Mieli okazję w wielu przypadkach po raz pierwszy założyć rękawice bokserskie, posłuchać rad zawodowego trenera i przypatrzeć się technice walki zaprezentowanej przez bokserów. Przy okazji mogli wziąć udział w konkursie plastycznym i przelać swoją wyobraźnię na papier.

Drugiego dnia mali widzowie mieli okazje spędzić dzień z naszym Stowarzyszeniem. Była to dobra okazja, by dokładniej przedstawić Trikke, co okazało się szczególna atrakcją i dobrą zabawą nawet dla dorosłych.

W środę Multikino odwiedzili snowboardziści, którzy pokazali zalety sportów zimowych.

Czwartego dnia towarzyszyła nam piłka nożna. Było to nie lada wydarzenie dla entuzjastów tego sportu. Mogliśmy zobaczyć grupę The Freestyle Star, zespół AZS VB Leasing Wrocław (7-krotne Mistrzynie Polski) oraz zawodników drugiego zespołu Śląska Wrocław. Wszystkie zespoły zaprezentowały swoje umiejętności i zachęciły wiele młodych osób do zawodowego trenowania.

W piątym dniu towarzyszył nam zespół football´owy – The Crew. Wszystkie maluchy były zafascynowane tym mało popularnym sportem w Polsce. Mogli wziąć udział w pokazowych akcjach i na własnej skórze poznać zalety i przyjemności wiążące się z tym sportem.

Każdy dzień wypadł wyjątkowo. Niektóre dzieci wracały w kolejnych dniach, aby przeżyć jeszcze jeden dzień ferii na sportowo z naszym Stowarzyszeniem. Wszystkie akcje miały uświadomić dzieciom, że należy spędzać wolny czas aktywnie i może być to dobra zabawa. Mamy nadzieję, iż wszystkie odwiedzające nas dzieci dzięki nam spędziły wyjątkowy dzień.

Kasia Moskal