5 stycznia 2008 roku odbył się 73 plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najpopularniejszego sportowca roku 2007. Z tej okazji spotkać tu można było wiele osobowości ze świata sportu.

Pierwszą nagrodę odebrał Najlepszy Trener roku 2007, Leo Beenhakker. Został on doceniony za pierwszy awans w historii polskiej piłki nożnej na mistrzostwa Europy. Jak sam mówił – To wielka przyjemność i honor odebrać taką nagrodę. Zwłaszcza, że w Polsce mamy tak wielu wielkich sportowców. Chciałbym dedykować tę nagrodę piłkarzom. Moim zadaniem jest przygotowanie piłkarzy, ale to oni wykonują końcową robotę, którą zawodnicy wykonali.

Następnie na scenie pojawiali się kolejni zwycięzcy plebiscytu. Dziesiąte miejsce zajęła Sylwia Gruchała, która wraz z Katarzyną Kryczało, Magdaleną Mroczkiewicz oraz Małgorzatą Wojtkowiak zdobyła tytuł mistrzyni świata we florecie w Sankt Petersburgu. Na dziewiątym miejscu zostały docenione zasługi lidera reprezentacji Polski w piłce ręcznej – Grzegorza Tkaczyka, który w minionym roku razem z polską kadrą pod wodzą trenera Bogdana Wenty wywalczył srebrny medal MŚ.

Statuetkę za ósme miejsce wręczyła Annie Jesień polska para łyżwiarzy – Dorota i Mariusz Siudkowie.

Swoje uznanie zdobył również lekkoatleta Marek Plawgo, który zajął siódme miejsce – Dziękuje tym, którzy wycinali kupony i lizali znaczki pocztowe – powiedział sam nagrodzony.

Kolejne miejsce zajął Robert Kubica, który nie krył swojego zaskoczenia ze zdobytej nagrody i uznania. Niestety nie zobaczyliśmy go na scenie, w jego imieniu nagrodę odebrał menadżer Marcin Czachorski. Na kolejnych miejscach pojawili się kolejno Mateusz Sawrymowicz i Leszek Blanik.

Zanim usłyszeliśmy, kto będzie stał na podium, na scenie pojawił się Prezes Polskiego Związku Piłki Ręcznej – Andrzej Kraśnicki. Odebrał on nagrodę przyznaną reprezentacji Polski szczypiornistów, która wywalczyła srebrny medal na mistrzostwach świata w 2007 roku.

Na podium nie mogło oczywiście zabraknąć Otylii Jędrzejczak, która to zajęła 3 miejsce. Drugie miejsce zajął Euzebiusz Smolarek. W jego imieniu nagrodę odebrał jego ojciec, Włodzimierz. Udało się jednak połączyć ze sportowcem za pośrednictwem telewizji. Ku zaskoczeniu wszystkich widzów, Ebi prócz podziękowań wyjawił nam również laureata pierwszego miejsca. Oczywiście tego wieczora królował nasz najlepszy skoczek narciarki – Adam Małysz.

Sama uroczystość trwała jeszcze kilkanaście minut, po czym zaproszeni goście udali się na Bal Mistrzów Sportu do warszawskiego hotelu Hilton.