Tak jak zapowiadaliśmy, w tym roku zaczyna prężnie działać grupa Nordic Walking FAN Team. Już teraz możemy przedstawić najbliższe akcje. Naszym głównym celem jest promocja Nordic Walking, ale i zapewnienie dobrej zabawy. Poprzez liczne ćwiczenia, wyjazdy, spotkania i inne atrakcje będziemy starać się zapewnić Państwu niezapomniane emocje.

 

Do zaoferowania mamy trzy propozycje. Pierwszą z nich są półkolonie. Nasze stowarzyszenie w okresie od 13 do 22 lutego zadbało również o najmłodszych. Podczas codziennych zajęć uczestnicy będą mogli zgłębiać swoją wiedzę na temat tego sportu. Jednym z bardzo ważnym elementów każdego dnia będzie kilkumetrowy spacer, dzięki któremu będziemy mogli przekonać się o zaletach Nordic Walking, jak i pozwiedzać niektóre okolice Wrocławia. Zapraszamy szczególnie dzieci w wieku 10-18 lat. Jest to dobra alternatywa dla dzieci, które odpoczynek zimowy będą spędzać w domu. Na pewno nie będziemy się nudzić, wręcz przeciwnie, dostarczymy wielu emocji i wspomnień.

Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie na pewno Nordic Walking FAN Tour. Jest to cykl imprez wyjazdowych, podczas których prócz zwiedzania nowych ciekawych miejsc, uczestnicy będą zgłębiać tajniki nordyckiego chodu. Pierwszym wyjazdem jest wizyta w Karpaczu 1-2 marca 2008 roku. Pierwszego dnia mamy w planie krótkie szkolenie i wycieczkę na – Śnieżkę. Wieczorem oczywiście szykujemy wieczorek integracyjny. Następnego dnia natomiast będziemy zwiedzać malownicze okolice. Wszystko to odbywać się będzie z udziałem kijków. Czasu zostało niewiele, więc czekamy na zgłoszenia. Następnymi miejscami, które odwiedzi nasza grupa będą: Sobótka (29 marca 2008 r.), Stronie Śląskie (12 kwietnia 2008 r.), Szklarska Poręba (24 maja 2008r.). Zapraszamy na wspólne przygody z nami.

Mamy również do zaproponowania cykl spacerów po wrocławskich parkach. Razem z nami będą mieli państwo możliwość odkryć szlaki do spacerów z Nordic Walking. Naszą przygodę zaczniemy 9 marca w Parku Szczytnickim. Kolejno odwiedzimy: Wyspę Opatowicką (16 marca 2008r.), Park Grabiszyński (6 kwietnia 2008 r), Park Zachodni – Kozanów (27 kwietnia 2008r), Park Południowy (18 maja 2008r.), Park Szczytnicki (1 czerwca 2008r.), Park Grabiszyński (6 lipiec 2008r.), Wyspa Opatowicka (20 lipca 2008r.), Park Szczytnicki (10 sierpnia 2008 r.), Park Zachodni – Kozanów (31 sierpnia 2008 r.). Wszystkie wyjścia opatrzone będą licznymi atrakcjami. W dniu ostatniego spaceru zorganizowany zostanie pożegnalny piknik dla wszystkich członków Nordic Walking FAN Wrocław.

Do wszystkich akcji serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieję, że dzięki nim wiele osób przekona się do Nordic Walking FAN Team i tego rodzaju chodu.

Kasia Moskal
kierownik sekcji