Nasze Stowarzyszenie wspólnie z IMPEL Gwardią Wrocław postanowiło wspomów wrocławską Wampiriadę. Pomocy potrzebuje polska siatkara czekająca na przeszczep szpiku kostnego – Agata Mróz. Dwukrotnej mistrzyni Europy teraz pomagają koleżanki z boiska i kibice. Być może podczas tej akcji ktoś będzie oddawał potrzebną dla niej krew, która uratuje polską siatkarkę.

 

25-letnia Agata Mróz od kilku lat walczy z rzadką chorobą szpiku kostnego. Mimo to lekarze pozwalali jej grać, a trener Andrzej Niemczyk i działacze PZPS nie wyobrażali sobie bez niej reprezentacji, która w 2003 i 2005 roku zdobyła mistrzostwo Europy. Agatę dostrzegli także działacze hiszpańskiego Grupo 2002 Murcia, gdzie występowała w drużynie razem z największymi gwiazdami światowej siatkówki.

Gdy latem siatkarka wróciła do Polski, po kolejnym badaniu lekarze kazali jej całkowicie zerwać ze sportem. Jeszcze gorsza jest ostatnia diagnoza specjalistów z Katowic i Krakowa, zdaniem których nie obędzie się bez przeszczepu szpiku. Agata przejdzie zabieg za kilka miesięcy we Wrocławiu, lekarze wciąż szukają stuprocentowego dawcy. Do tego czasu siatkarka musi co kilka tygodni przechodzić transfuzję krwi.

Krew i szpik dla Agaty Mróz

Jeśli ktoś chce oddać krew dla Agaty (grupa krwi nie ma znaczenia, bo zostanie wymieniona na właściwą), powinien w punkcie krwiodawstwa wypełnić druk, podając nazwisko Agata Mróz-Olszewska, i odesłać potwierdzenie na adres: Fundacja 777, 42-200 Częstochowa, ul. Wieluńska 26. – A gdyby ktoś chciał oddać szpik, by pomóc mnie, a także innym chorym, może zgłosić się do punktu dawców lub szpitala hematologii, skąd dostanie skierowanie na specjalistyczne badania – tłumaczy Agata Mróz.

Tak więc okazja jest podczas wrocławskiej Wampiriady, która rozpoczyna się już w piątek. Studenci pomóżcie polskiej siatkarce!

Więcej informacji gdzie i o której można oddać krew, znajdą Państwo na www.wampiriada.wroclaw.pl

Marcin Spitalniak – Inicjatywa PR