15 – 16 lipca 2007 roku nasi przedstawiciele odwiedzili szkolenie w Książu dotyczące pozyskiwania funduszy z Uni Europejskiej na projekty związane ze sportem. Jednak jednym z głównych celów wyprawy była promocja Trikke. To właśnie tu poznaliśmy panią Jakubowską, która zaprosiła nas w odwiedziny do Świetlicy Środowiskowej w Domaniowie.

 

I tak 30 listopada 2007 roku pojechaliśmy z naszymi trójkołowymi pojazdami do tej małej miejscowości, by odwiedzić okoliczne dzieci. Nasz przyjazd wzbudził duże zainteresowanie, a dość spora grupka dzieci z niecierpliwością oczekiwała na nowe szaleństwo.

Po przyjeździe zrobiliśmy krótki pokaz jazdy na trikke i wygłosiliśmy przyspieszony kurs techniki jazdy. Jako pierwsze przełamały się dziewczynki. Z dużym entuzjazmem czekały na swoją kolej przejażdżki. Pierwsze lody przełamywały te starsze, w trakcie przypatrywania się na naukę skusiły się również te najmłodsze. Po jakimś czasie swoich sił spróbowały również opiekunki ze Świetlicy Środowiskowej. Po chwili na swoją kolej zabawy na trikke czekało się sporo czasu.

Swoich sił spróbowali również i chłopcy. Oni jednak próbowali, po kilku minutach pierwszej jazdy, różnych „trików” na nowym pojeździe.

Wszystkich bardzo interesowała cena i rodzaje trikke. Po rozdaniu kalendarzyków i pozostawieniu telefonów, zostawiliśmy dzieciaki same. Niestety trikke okazało się tak atrakcyjne, iż musieliśmy wrócić i pilnować porządku.

Niestety wieczorem, gdy przyszedł czas na powrót, dzieci czuły się bardzo rozczarowane, że nie możemy pozostać u nich dłużej. Dlatego też zaprosiliśmy ich na Siatkarskie Mikołajki 2007 i powtórną przygodę z trikke.

Jesteśmy przekonani, iż Nasza wizyta przyniosła pożądane rezultaty i mogliśmy choć trochę umilić dzieciom piątkowy wieczór.

Kasia Moskal