Już za dwa tygodnie nasi przedstawiciele zawitają pod niemiecką granicę. Co skusiło nas by wyjechać z Wrocławia do Olszyny. Imreza, która tego dnia odbędzie się w tym mieście – to po pierwsze. Ważniejszym jednak powodem jest promocja FAN Trikke Club. Na miejscu przeprowadzimy zawody w jeździe na tym niezwykłym urządzeniu przy okazji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych.

 

Tak więc atrakcji tego dnia w Olszynie będzie wiele, poniżej prezentujemy więcej informacji o Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

Sam bieg obejmuje trzy trasy o różnych odległościach. Są to kolejno 800, 1000 i 1200 metrów. Bieg, pomimo pogody, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też organizatorzy nie byli w stanie nam powiedzieć ile osób weźmie udział. Wiadomość taką będą mogli podać na początku przyszłego tygodnia, gdy zostaną zamknięte listy zapisów.

Dużą atrakcją będzie obecność samej Ireny Szewińskiej – jak dotąd najwybitniejszej polskiej lekkoatletki. Zdobywczyni między innymi siedmiu medali Olimpijskich, w tym trzech złotych podczas pięciu Igrzysk Olimpijskich w jakich brała udział. Dziesięciokrotnie biła rekordy świata. Jako pierwsza kobieta osiągnęła wynik poniżej 50s. w biegu na 400m. Jest wiceprzewodniczącą Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezesem Polskiego Związku Lekkoatletyki, członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Tak znakomita postać będzie wspierać naszych młodych lekkoatletów, a przy okazji mamy nadzieję, iż uda nam się zademonstrować i namówić na rundkę honorową na Trikke.

Zaproszenie dostał również polski lekkoatleta, biegacz na średnich i długich dystansach, wicemistrz świata i Europy, Bogusław Mamiński.

Niestety ostatnio nie dopisuje pogoda, ale jak zapewniają organizatorzy wszystko jest dokładnie przemyślane i jest przygotowanie na każdą ewentualność. Mamy nadzieję, iż uda nam się przekonać kolejne osoby do Trikke, nawet jeśli mielibyśmy przebijać się przez zaspy śnieżne.

Tym samym zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Olszyny na bieg przełajowy i zawody Trikke. Gwarantujemy niezapomniane chwile i dobrą zabawę.

Marcin Spitalniak – Inicjatywa PR