Na przełomie sierpnia i września odbył się kolejny obóz sportowo-rekreacyjny w Wilkasach. Po raz drugi nasze Stowarzyszenie objęło patronat nad nim, każdego dnia uczestnikom towarzyszyło wiele atrakcji. Wraz z obozem do miejscowości Wilkasy wybrali się przedstawiciele grupy FAN Trikke Club. To właśnie dzięki nim ponad 150 osób miało okazję przekonać się, czym jest Trikke.

 

Codziennie obozowicze mieli zaplanowany dzień od rana do wieczora. Rozgrywki sportowe pomiędzy czteroma grupami (między innymi: siatkówka, koszykówka, piłka nożna, regaty, zawody łucznicze) oraz indywidualne turnieje (np. tenis stołowy, dart, bilard, piłkarzyki, windsurfing, rzut za trzy i inne). Jak widać atrakcji było wiele, a to nie wszystkie warto dodać również o kursie tańca, rejsie po mazurskich jeziorach, biegu patrolowym i zawodach jeździeckich.

Nie było jednak przeszkód, by codziennie do dyspozycji były coraz bardziej popularne w Polsce – pojazdy pod tajemniczą nazwą Trikke. Członkowie Stowarzyszenia przygotowali regulamin wypożyczania oraz kartę wypożyczeń i każdy chętny mógł już wsiadać i jechać. Ze względów bezpieczeństwa należało jeździć w kasku, obozowicze za bardzo nie chcieli, ale ze względu iż był to warunek by skorzystać z pojazdu to z chęcią je zakładali. Jednorazowo sprzęt wypożyczany był na pół godziny. To jednak wystarczyło, aby poznać podstawowe techniki jazdy. Trikke cieszył się dużym zainteresowaniem. Już od godzin porannych obozowe biuro wydawało sprzęt. Osobom, które po raz pierwszy miały styczność z tego rodzaju pojazdem, zawsze radą służył któryś z przedstawicieli Stowarzyszenia, który jest już dobrze z tym zapoznany.

Obserwując duże zainteresowanie, postanowiliśmy przeprowadzić zawody. Do przebycia była odległość 50 metrów w jak najlepszym czasie. Najlepsi otrzymali nagrody, a w zawodach wzięło udział blisko 40 osób. Rekordzista pokonał trasę w 24 sekundy i 43 setne. Oczywiście reszta uczestników była równie dobra, zważywszy, że brały udział osoby, które używały sprzętu po raz pierwszy. Całym zawodom towarzyszyła atmosfera dobrej zabawy.

Prócz naszych stałych obozowiczów Trikke wzbudził zainteresowanie wśród okolicznych mieszkańców i zwykłych turystów, którzy spędzali wakacje w Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego Związku Sportowego w Wilkasach. Również oni dla odprężenia i przeżycia czegoś nowego próbowali swoich sił. Słuchając relacji innych osób, większość jednogłośnie stwierdziła, że nigdy nie zapomni tego epizodu z tegorocznych wakacji.

Dzięki temu doświadczenia mogliśmy przekonać się o stopniu zainteresowania i chęci skorzystania z Trikke. Dało nam to podstawy do dalszej działalności w tym kierunku i pomysły na kolejne sposoby przybliżana ludziom tej nowości.

Katarzyna MoskalInicjatywa PR