Dziś Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FiVB), Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Telewizja Polsat S.A., podpisały 5-letnią umowę o transmisji największych wydarzeń siatkarskich.

W konferencji uczestniczyli: prezydent FIVB Ruben Acosta, prezes PZPS Mirosław Przedpełski, a także szef sportu w Telewizji Polsat, Marian Kmita oraz odpowiedzialny za marketing w PZPS, Artur Popko.

Związek podpisał długoletnią umowę, ze stacją która jak powiedział szef FIVB profesjonalnie wykonuje swoją pracę. Wyników oglądalności zazdroszczą im między innymi stacje z Japonii i Brazylii. Podpisana dziś umowa dotyczy Pucharu Świata kobiet i mężczyzn 2007 i 2011, Ligi Światowej 2009 oraz 2010 (prawa do LŚ 2008 Polsat nabył już we wcześniej), Mistrzostw Świata mężczyzn w 2010 oraz turnieju Grand Prix 2009 i 2010.

Jak szybko policzy się to 10 najważniejszych światowych siatkarskich imprez w przeciągu 4 lat, Polsat tak samo jak PLUS GSM wszedł w Polską Siatkówkę i chce również pielęgnować swój produkt. Wciąż pokazując go lepiej na swojej antenie. Dodajmy, że w nowym sezonie klubowym Polsat pokaże mecze LSK, wszystkie kluby jednogłośnie chciały zmiany TVP, które po raz kolejny nie sprostało pokładanym w nich nadziejom. Mecze kobiet będą pokazywane w poniedziałki o godzinie 20:00.

 

Udało nam się zdobyć wypowiedź  prezydenta FIVB dr Rubena Acosty
Przede wszystkim chciałem podziękować za przybycie na podpisanie tego porozumienia. Pragnę pogratulować i podziękować Mirosławowi Przedpełskiemu za przygotowanie tego przedsięwzięcia. Podziękowania należą się także stacji Polsat, gdyż świetnie i bardzo profesjonalnie prowadzi relacje z Ligi Światowej. Zostałem poinformowany, że telewizje z Japoni i Brazylii zastanawiają się jak Polsat to robi, że ma taką oglądalność. Z tego powodu zebraliśmy się tutaj, żeby takie sukcesy i przedsięwzięcia pielęgnować i życzę Wam złotego medalu na olimpiadzie.

Osiem lat temu rozpoczęliśmy współpracę ze środowiskiem siatkarskim w Polsce i to, co telewidzowie mogą oglądać dziś to lata pracy wielu ludzi. Współpraca ta jest bardzo dobra, bo wszyscy wiedzą, że cel jest jeden – promocja siatkówki. Cieszę się, że prezydent Acosta zaufał nam i będziemy mogli współpracować przy tych kolejnych 11 wielkich siatkarskich imprezach – powiedział Marian Kmita, dyrektor Polsatu Sport.

Mamy wspaniałą telewizję, wspaniałego sponsora, który zapewnia nam wspaniale warunki. Naszym zadaniem jest więc zadbać o wynik sportowy – podsumował konferencję Mirosław Przedpełski, prezes PZPS.

Marcin Spitalniak
Inicjatywa PR