Drugi dzień turnieju Finałowego Ligi Światowej 2007 dość niespodziewanie bez emocji. Spotkania kończyły się łatwymi zwycięstwami Rosji i USA.

 

 

 

LIGA ŚWIATOWA 2007

TURNIEJ FINAŁOWY


Katowice – SPODEK – 11-15 lipca 2007
 

Drugi dzień – 12 lipca 2007

Start pierwszego meczu o godz. 17:00 wczorajsi sprawcy sensacji zespół Bułgarii rozegrał spotkanie z ekipą Rosji. Potężnie zbudowani Rosjanie, wielka ściana jak się o nich mówi nie dała najmniejszych szans Bułgarom. Wygrywając pewnie i zdecydowanie 3:0, Bułgarom w zasadzie nic nie wychodziło w porównaniu z dniem poprzednim. Zawodziło praktycznie wszystko a silnie grający zawodnicy trenera Vladimira Alekno wykonali w 100% założenia taktyczne i zwyciężyli. To zwycięstwo mocno skomplikowało sytuację w grupie, jeżeli w piątek wygrają Rosjanie z Brazylią, to Mistrzów Świata nie zobaczymy w półfinałach, natomiast zwycięstwo Brazyli zepchnie Bułgarów na trzecie miejsce w grupie.

RosjaBułgaria
3:0 (25:23; 25:21; 25:21)

MVP Meczu: Semen Poltavsky

Kolejne spotkanie o 20:00 mecz naszej grupy Francja kontra Stany Zjednoczone. Francuzi którzy dzień wcześniej ulegli po bardzo zaciętym meczu Polakom, nie wytrzymali jednak zarówno fizycznie jak i psychicznie i musieli uznać wyższość lepiej dysponowanych tego dnia „Jankesom”. W pierwszej szóstce dość niespodziewanie pojawił się Franz Granvorka, który zastąpił na pozycji atakującego MVP wczorajszego meczu Antonina Rouzier. As reprezentacji trójkolorowych grał słabo w pierwszej części meczu, ale w trzeciej partii mogliśmy oglądać Granvorkę jakiego znamy i pamiętamy z wielu meczy. Skuteczna gra lidera jednak nie wystarczyła i pomimo czteropunktowego prowadzenia zespół USA po zaciętej końcówce wygrał mecz 3:0. Po tym spotkaniu wiadomo już, że biało-czerwoni i USA zagrają w półfinałach. Z którego miejsca to już okaże się po dzisiejszym meczu obu ekip.

USAFrancja
3:0 (25:21; 25:20; 28:26)

MVP Meczu: William Priddy

Więcej o meczach przeczytacie Państwo na www.pzps.pl i www.siatka.org.

Marcin Spitalniak
Inicjatywa PR