Podczas rozegranych w ubiegłym tygodniu Drużynowych Mistrzostw Polski nikt nie dorównał Arcymistrzom z drużyny Sygnity. Zespół startował w najmocniejszym składzie, z zawodnikami grającymi na co dzień w USA. W walce o pierwsze miejsce w finale drużyna Sygnity pokonała Eko-Al Poznań, gospodarza imprezy. Trzecie miejsce zajęła Spójnia Warszawa. Niespodzianką mitingu brydżowego towarzyszącego imprezie było zajęcie II miejsca w turnieju par w ramach Poznańskiego Mityngu Brydżowego przez Tomasza Sielickiego, Prezydenta Grupy Sygnity i Ryszarda Kiełczowskiego.

W rozgrywkach tegorocznej I ligi brało udział 16 drużyn z całej Polski. W finale w Poznaniu zmierzyły się 4 najsilniejsze zespoły (poza pierwszą trójką znalazła się Unia Leszno). Zespół Sygnity AZS Politechnika Wrocławska od początku pewnie prowadził. Nie było to niespodzianka, gdyż Sygnity wystawił swój najlepszy skład. Wszystkich 6 zawodników posiada tytuł Arcymistrzów Międzynarodowych, czyli najwyższy tytuł wśród brydżystów sportowych w Polsce.

Finał rozgrywano w 96 rozdaniach. Ostatecznie drużyna Eko-Al Poznań uległa Sygnity AZS Politechnika Wrocławska 164,4:130. W walce o 3 miejsce Spójnia Warszawa pokonała Unię Winkhaus Leszno 102,8:100.

Całość poznańskich zawodów była na bieżąco transmitowana za pośrednictwem Internetu. Ponad 10 godzin transmisji na żywo dziennie oglądało kilka tysięcy widzów z całego świata.

– Choć pokonaliśmy zespół z Poznania, bilans rozgrywek również dla nich jest pozytywny. Dzięki temu, że wywalczyli tytuł wicemistrza, będą mogli obok nas reprezentować Polskę w Pucharze Europy, którego gospodarzem jesteśmy w tym roku we Wrocławiu – mówi Stanisław Gołębiowski, kapitan drużyny Sygnity.

Najważniejsza brydżowa impreza Europy odbędzie się w dniach 8-11 listopada tego roku. We Wrocławiu spotka się 12 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Spośród nich 10 będzie reprezentować kolejne najlepsze państwa ostatnich Mistrzostw Europy ,obrońca tytułu drużyna Bamberg Bridgeclub z Niemiec oraz gospodarze. Jako, że gospodarze – startujący „z urzędu” – są jednocześnie Mistrzami Polski, reprezentacja naszego kraju poszerzy się o zespół Wicemistrzów z Poznania. Będzie to drugi występ drużyny w Pucharze Europy , gdyż w 2004roku w Barcelonie startując jako Computerland AZS Politechnika Wrocław zdobyła srebrny medal ,jedyny medal zdobyty przez polski zespół w tzw. Brydżowej Lidze Mistrzów. >

Poznań był w ostatni weekend stolicą polskiego brydża nie tylko w czasie zawodów ligowych, które zakończyły się w piątek. W weekend w ramach Poznańskiego Mityngu Brydżowego rozegrano bardzo mocno obsadzony turniej par . Wzięło w nim udział 160par. Niespodzianką było zajęcie drugiego miejsca przez grająca po raz pierwszy razem parę Tomasz Sielicki (Prezydent Grupy Sygnity) i Ryszard Kiełczowski( Tychy). >

Drużyna Sygnity AZS Politechnika Wrocławska startowała w Poznaniu w składzie: Stanisław Gołębiowski, Jacek Pszczoła, Cezary Balicki, Adam Żmudziński, Wojciech Olański, i Włodzimierz Starkowski. Stanisław Gołębiowski jest Arcymistrzem Międzynarodowym i wielokrotnym Mistrzem i medalistą Mistrzostw Polski we wszystkich konkurencjach brydżowych. Wielokrotnie reprezentował Polskę na mistrzostwach Świata i Europy. >

Jacek Pszczoła, wielokrotny reprezentant Polski, jest byłym Mistrzem Świata (w parze z Michałem Kwietniem) ,srebrnym medalista Olimpiady Brydżowej w Holandii w 2000r, wielokrotnym medalistą mistrzostw Świata i Europy, na stałe startuje w zawodach drużynowych w Stanach Zjednoczonych. Cezary Balicki i Adam Żmudziński to zawodowi brydżyści , jedna z najlepszych par brydżowych na świecie. Arcymistrzowie Międzynarodowi i od 1988 roku etatowi reprezentanci Polski, zdobywcy wielu medali mistrzostw Świata i Europy. Para Balicki-Żmudziński zdobyła w 2000 r tytuł Wicemistrzów Olimpijskich podczas Olimpiady Brydżowej w Holandii. Wojciech Olański i Włodzimierz Starkowski wielokrotnie reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy Par i Mistrzostwach Świata Par i Teamów. Arcymistrzowie Międzynarodowi. Tomasz Sielicki interesuje się brydżem amatorsko, brał udział m.in. w II i III Mistrzostwach Polski Rynku Finansowego i Spółek Publicznych w brydżu sportowym o Puchar Przewodniczącego KPWiG i zajął 1 miejsce w turnieju par, grał także w drużynie Sygnity AZS Politechnika Wrocław w dwóch meczach eliminacyjnych Mistrzostw Polski 2004 oraz w ME Par na Teneryfie w 2005 oraz w MŚ Par w Weronie w 2006 roku.