Wspólnie z Gminą Wrocław zachęcamy młode dziewczyny do wzięcia udziału w akcji pod hasłem „Siatkarskie FAN-ki„. To projekt przeznaczony dla dziewczyn w wieku od 14 lat. Ma na celu zaangażowanie młodych FAN-ek siatkówki do spędzania czasu wolnego na aktywnym uprawianiu tego sportu.

 

Ponadto pośrednim celem jest wyłonienie siatkarskich talentów, które zasilą działającą w ramach Stowarzyszenia amatorską drużynę siatkówki, która będzie rywalizowała w różnych amatorskich zawodach, turniejach we Wrocławiu i nie tylko.

W trakcie projektu uczestniczki będą zdobywały umiejętności, dzięki którym możliwe będzie odnoszenie sukcesów w przyszłości. W przypadku powodzenia akcji, tj. stworzenia silnej kadry, która będzie mogła rywalizować z sukcesami na poziomie wyższym niż amatorski drużyna zostanie zgłoszona do rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Poszczególne etapy projektu będą miały na celu wyłanianie kolejnych zawodniczek, na każdym z etapów do zespołu będą mogły dochodzić nowe zawodniczki po przejściu odpowiednich testów. Przewidywane są również konsultacje z trenerami zespołów młodzieżowych Gwardii Wrocław, a także spotkania mające na celu podnoszenie umiejętności walki ze stresem (gra przed publicznością, rywalizacja). Wszystkie zajęcia będą odbywały się w duchu rywalizacji FAIR-PLAY na którą będziemy zwracać największą uwagę.

Projekt realizowany będzie od maja do grudnia 2007 w każdym etapie można do niego dołączyć, chętnych prosimy o zgłaszanie się pod adresem mailowym gaja_kruchlik@fan.org.pl lub biuro@fan.org.pl