Puchar Odry” ufundowany między innymi przez Prezydenta miasta Wrocław Pana Rafała Dutkiewicza pozostał w stolicy Dolnego Śląska. Wszystko za sprawą ósemki KS AZS Politechniki Wrocławskiej, która zwyciężyła w regatach.

 

Wczoraj odbyły się biegi eliminacyjne do dzisiejszych finałów. Wystartowały cztery załogi University of Oxford, Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa, Uniwersytet Wrocławski i osada Politechniki Wrocławskiej.

Wczorajsze biegi eliminacyjne połączone były z XI biegiem Politechnika – Uniwesytet, w którym zmierzyły się osady obu wrocławskich uczelni wygrali tak jak w roku ubiegłym przedstawiciele uczelni technicznej. Na przystani obok Hali Targowej licznie zgromadzona publiczoność miała możliwość oglądać te zawody. Osada PWr zwyciężyła spokojnie o długość łódki. W drugim biegu eliminacyjnym hutnicy nie dali rady zagranicznym gościom.

Dzisiejszy finał Politechnika – Oxford miałbyć ozdobą regat, walka była ale słynni rywale nie wytrzymali tempa naszej osady i przegrali o blisko dwie długości lodzi, w podobnym stylu Uniwersytet wygrał z AGH.