Polscy i Ukraińscy FAN-i będą mogli w 2012 roku oglądać Mistrzostwa Europy. Jest to olbrzymi sukces polskich i ukrainskich działaczy. Polska jeszcze nigdy nie grała w tej imprezi, przed kadrą i polską piłką olbrzymia szansa wyjścia z kryzysu.

Polska i Ukraina gospodarzem Euro 2012! W środę Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzje o powierzeniu naszemu krajowi organizacji turnieju finałowego mistrzostw Europy w 2012 roku. Za pięć lat wspólnie z Ukrainą będziemy gościć najlepsze drużyny Starego Kontynentu. 18 kwietnia 2007 roku to jeden z najważniejszych dni w historii polskiego futbolu.

– Tuż po ogłoszeniu decyzji Komitetu Wykonawczego przez Prezydenta UEFA Michela Platiniego w naszej ekipie wybuchła szalona radość. Krzyczeliśmy, mieliśmy łzy w oczach, ściskaliśmy się. To uwiecznienie wielu, wielu nadziej, myśli, działan i miejmy nadzieję wykorzystanie tej ogromnej szansy, która przed Polską i Ukrainą się pojawiła. Jest to dowód uznania dla naszej kandydatury, dla naszych wielkich wysiłków – powiedział Przewodniczący Zespołu PZPN ds. Euro 2012 Adam Olkowicz.

Po godzinie 11:00 w ratuszu w Cardiff, gdzie obradował Komitet Wykonawczy UEFA panowała niezwykle nerwowa atmosfera. Przedstawiciele krajów ubiegających się o organizację Euro 2012 z niepewnością wyczekiwali na ogłoszenie decyzji. Po przedstawieniu werdyktu władz Europejskiej Unii Piłkarskiej przez jej Prezydenta tylko jedna delegacja miała powody do radości. Była to na szczęście delegacja polsko – ukrainska.

– Gdy rozpoczynaliśmy nasze starania i złożyliśmy dokumenty zgłoszeniowe przypomnieliśmy słowa piosenki Anny German – sukces nagrodą za śmiałość. Odważyliśmy się mieć śmiałe marzenia, zrobiliśmy wszystko by je zrealizować i dziś one ku naszej ogromnej radości stały się rzeczywistością – dodał szczęśliwy Olkowicz.

– Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy byli z nami od samego początku, dziękuję tym których udało się przekonać. Wierzę, że ci którzy do tej pory nie byli do tej idei przekonani w kolejnym etapie znajdą dla siebie miejsce i przyłączą się do realizacji tego wspaniałego projektu – Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie! – zakonczył Przewodniczący Zespołu ds. Euro 2012.

źródło: pzps.pl