Szkoła Polsko-Niemiecka z ul. Wejherowskiej włączyła się w organizację imprezy FAN Orkiestry, zaprezentują oni sprzęt medyczny oraz to czego nauczyli się przy okazji udziału w programie Ratujemy i Uczymy Ratować.

 

Centrum Diakonii i Edukacji im ks. M. Lutra z siedzibą przy ul. Wejherowskiej 28 we Wrocławiu kształci młodzież niepełnosprawną ruchowo z terenów Dolnego Śląska i okolic. W skład Centrum wchodzi kilka bezpłatnych szkół ponadpodstawowych oraz niepubliczna Polsko-Niemiecka Szkoła Podstawowa.

Nasza młodzież aktywnie uczestniczy w wielu inicjatywach pozaszkolnych szerząc w ten sposób idee integracji, przyjaźni i wzajemnej współpracy. Jednym z kilku przedsięwzięć realizowanych przez uczniów Centrum jest projekt „Ratujemy i uczymy ratować”, w ramach którego uczniowie doskonalą a następnie prezentują różnorodne techniki udzielania pierwszej pomocy. Reprezentacja Centrum brała udział chociażby w ogólnopolskim finale Mistrzostw Ratownictwa Medycznego.

Przeszkoleni ratownicy już jutro zaprezentują nam swoje umiejętności, będziemy mogli również wziąść udział w prezentacjach multimedialnych o projekcie.