15 KOSMICZNY FINAŁ WOŚP

(niezły) Odlot na ORBITĘ
czyli Sportowa Mega Rozgrzewka przed Kosmicznym
XV Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

W dniu 13.01 pod takim o to hasłem Hala Orbita będzie gościć siatkarzy ENERGIAPRO Gwardia Wrocław oraz BKSCH Delecta Bydgoszcz. Oprócz meczu Polskiej Ligi Siatkówki czeka nas również zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka, jak też akcja oddawania krwi na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN wspólnie z Klubem Sportowym Gwardia Wrocław po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję zbierania pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W tym roku celem zbiórki jest ratowanie dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz realizacja programu edukacyjnego w zakresie nauki udzielania Pierwszej Pomocy.

Tego dnia mecz rozpocznie się o godz. 18:00 jednak zapraszamy, a w zasadzie zachęcamy do wcześniejszego odwiedzenia Hali Orbita, ponieważ przygotowaliśmy szereg atrakcji, jedną z nich będzie akcja oddawania krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa od godziny 13:00 rozpocznie rejestrację i badania chętnych krwiodawców, ok. 14:00 rozpocznie się pierwszy pobór krwi. Mamy już deklaracje między innymi pierwszego trenera ENERGIAPRO Gwardia Wrocław Jacka Grabowskiego, Szymona Fiedorow oraz Prezesa Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN Marcina Spitalniaka, którzy to na pewno będą oddawać krew.

W międzyczasie odbywać się będą również prezentacje sprzętu do udzielania pierwszej pomocy (między innymi Defibrylator AED) oraz będziemy informować o programie Ratujemy i Uczymy Ratować.

Dla młodszych również są przygotowane atrakcje, tak więc drogi rodzicu zabierz swoją pociechę. Przed meczem zostanie ogłoszony konkursu plastyczny na plakat „Cztery minuty… czy dla Ciebie to dużo?„, nawiązujący tematem do przedmiotu tegorocznej zbiórki pieniędzy. Patronat nad nim objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Więcej szczegółów oraz plan już wkrótce.