FAN Orkiestry, Mega Rozgrzewka przed Kosmicznym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Wrocław wszedł na Orbitę i otwarł XV Kosmiczny FINAŁ, można tylko żałować że na Orbitę nie wszedł Jurek Owsiak.

 

Dziś podczas spotkania Polskiej Ligi Siatkówki pomiędzy ENERGIAPRO Gwardia Wrocław a zespołem Delecty Bydgoszcz odbyła się Mega Rozgrzewka przed kosmicznym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wprowadziliśmy 15 finał na ORBITĘ. W sobotę już od godziny 13 na wrocławskiej hali działo się bardzo wiele. FAN Orkiestry, zapowiadał jutrzejszy już 15 jakże kosmiczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ok. g. 12:30 pojawili się przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa, przygotowywali się oni na przyjęcie FAN-ów, którzy będą chcieli oddać krew. Już od godziny 13 można było ta krew oddawać, pierwsi smiałkowie postanowili upuścić sobie trochę krwi.

Wszyscy jendak czekali (zwłaszcza fotoreporterzy) na trenera siatkarzy ENERGIAPRO Gwardia Wrocław pana Jacka Grabowskiego, który również oddawała krew. Na całej trasie towarzyszyły mu flesze i kamera telewizyjna.

FAN-i oddali ponad 5 litrów krwi. Akcje na pewno będziemy chcieli powtórzyć na kolejnych meczach.

Niepubliczna Polsko-Niemiecka Szkoła Podstawowa, która brała udział w szkoleniu w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” prezentowała nie tylko swoje umiejętności, ale również sprzęt jakim została wyposażona, odbyły się również seanse dotyczące szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Reprezentacja Szkoły brała udział chociażby w ogólnopolskim finale Mistrzostw Ratownictwa Medycznego.

Wiele ciekawych i atrakcyjnych gadżetów czekało na FAN-ów Orkiestry w czasie dziesiejszej akcji. Licytacje rozpoczeły się już przed meczem, brali w niej udział nawet siatkarze (Martin Sopko). Został on jednak przelicytowany, największym zaintersowaniem cieszyła się licytacja koszulki zawodnika ENERGIAPRO Gwardia WrocławMacieja Krupnika. FAN-i staneli na wysokości zadania i wsparli konto orkiestry.

O godzinie 18:00 na parkiet wbiegły szóstki zespół ENERGIAPRO Gwardia Wrocław i Delecty Bydgoszcz. W ramach Polskiej Ligi Siatkówki odbywał się mecz 5 kolejki, na przeciw siebie staneły dwa równe zespoły. Lepsi okazali się gwardziści, których dopingowali FAN-i Orkiestry robili to na tyle dobrze, że wrocławski zespół wygrał za trzy punkty.