Tym razem nie chodzi o siatkówkę profesjonalną, ale o Kluby Kibica. W najbliższy weekend we Wrocławiu odbędzie się 5. finał Pucharu Polski sympatyków piłki siatkowej. Zawody odbędą się w trzech obiektach sportowych na terenie Wrocławia, a nasze miasto reprezentować będzie drużyna Klubu Kibica Siatkarska Gwardia.

 

25-26.11 odbędą się finałowe zawody Pucharu Polski Klubów Kibica w piłce siatkowej. To już piąta edycja imprezy, która cieszy się sporą popularnością w kraju. W tym roku organizacja imprezy przypadła Klubowi Kibica Siatkarska Gwardia, który wraz ze Stowarzyszeniem Promocji Sportu FAN będzie gościł zespoły wiernych sympatyków siatkówki z całej Polski. 

Cieszymy się, że to właśnie Wrocław będzie miejscem tegorocznego finału PP. To spore wyróżnienie dla Klubu Kibica Siatkarska Gwardia oraz Stowarzyszenia Promocji Sportu Fan. Przedsięwzięcie wymaga sporych możliwości organizacyjnych, ale udało się nam zabezpieczyć środki finansowe oraz miejsca rozgrywania spotkań. Teraz życzymy drużynom udanych startów – powiedział Marcin Spitalniak, prezes Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN.

5. turniej finałowy o Puchar Polski Klubów Kibica weźmie udział osiem zespołów (zarówno kibiców siatkarek jak i siatkarzy). Ekipy zostały podzielone na dwie grupy w których rywalizacja toczy się o dwa miejsca premiowane awansem do półfinałów. Rozgrywki potrwają dwa dni, tak więc w niedzielę dowiemy się którzy fani piłki siatkowej nie szczędząc gardła dla swych pupili jednocześnie znakomicie sami radzą sobie pod i nad siatką. Imprezę wspiera między innymi Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej, który ufundował puchary i medale dla uczestników.