Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nordic Walking FAN Wrocław 2009

Jest to cykl imprez w parkach. Uczestnicy będą zgłębiać tajniki nordyckiego chodu oraz poznawać nowe trasy w parkach wrocławskich.

Celem projektu jest przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywny udział mieszkańców Wrocławia w imprezie rekreacyjnej. Nie mniej ważnym celem jest uświadamianie wpływu aktywności fizycznej na rozwój, zdrowie i jakość życia człowieka oraz stałe propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Ponadto naszym celem jest umożliwienie, poznania prawidłowych technik marszu NW, który poprzez swój uniwersalny dobroczynny wpływ jest w stanie przyczynić się do poprawy kondycji i samopoczucia spacerowiczów.

NW może być uprawiany niezależnie od wieku, płci, czy kondycji fizycznej, od sportowca wyczynowego po osoby będące w czasie rehabilitacji. Wspaniale uzupełnia efekty diet odchudzających, może też być uprawiany jako sport wyczynowy. Każdy może dozować, w jakim tempie chce lub może chodzić. Niezależnie od tempa ćwiczone są wszystkie mięśnie nóg i znaczna część mięśni w górnych partiach ciała. Do niektórych z licznych korzystnych efektów uprawiania tego sportu można zaliczyć: podniesienie sprawności systemu krążeniowego; rozluźnienie napięcia mięśni barków, szyi, grzbietu; poprawa kondycji i koordynacji. NW jest nie tylko wszechstronnym sportem - to również sposób na miłe spędzenie czasu, rekreację w kontakcie z przyrodą. Chcemy by ten rodzaj aktywności fizycznej stawał się coraz bardziej popularny.

ZAPISY:

Po pierwsze należy ściągnąć deklarację uczestnika spaceru po wrocławskich parkach. Następnie w komputerze wypełnić odpowiednie rubryki i odesłać na nasz mail ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Osoby nie posiadające możliwości przesłania nam deklaracji drogą elektroniczną proszone są o zgłoszenie telefoniczne pod numerem telefonu 501 158 301. Ilość miejsc jest ograniczona, ponieważ sprzęt jest kosztowny i na tą chwilę możemy zaprosić na jednorazowy spacer 25 osób. Spacerowiczów z własnymi kijkami również prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w celu zapewnienia prowiantu.

O miejscu i godzinie zbiórki informujemy z kilkudniowym wyprzedzeniem poprzez naszą stronę, mailowo lub telefonicznie (w wyjątkowych sytuacjach).

Pozostałe formalności załatwiamy już przed samym spacerem wtedy to zbieramy podpisy oraz opłaty.

Warunkiem udziału w projekcie jest wypełnienie ankiety oraz podpisanie regulaminu uczestnictwa.

ANKIETA DOC - ściągnij

Koszt udziału w imprezie - 10 zł/osoba - w ramach tego jest napój, sprzęt oraz opieka instruktora, (osoby z własnymi kijkami - 5 zł ),

Zajęcia trwają ok. 2 godzin

Po pierwszych zajęciach istnieje możliwość zapisania się do sekcji Nordic Walking FAN Team (składka członkowska na rok czasu - 50 zł), członkowie sekcji mogą nieodpłatnie uczestniczyć w dwóch zajęciach w miesiącu, a w okresie nie kolidującym z zajęciami mogą pożyczać sprzęt w postaci kijków bezpłatnie. Przysługuje im również zniżka na wyjazdy oraz w wypożyczalni Stowarzyszenia.

Terminarz spacerów podawany jest z miesięcznym wyprzedzeniem.

KONTAKT:   Katarzyna Moskal
    kierownik sekcji
     

 e-mail

  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 tel.

  +48 501 158 301